Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

9 Şubat 2014 Pazar

Kore fanından ~

Annyeong ! :) Yani merhaba.

Ben 3 yıldır kore fanıyım. Koreyi sevmekten hiç vazgeçmedim. Kore ile tanışmam 8. sınıfta dershanede kore fanı bir arkadaşımla tanışmamla başladı. Bana SHINee'nin fotoğrafını bastırdığı bir T-shirt göstermişti. İlk başta bana o kadar gülünç geldi ki onun sorunu olduğunu düşünmüştüm. Ama SHINee grubunu onun sayesinde tanıdım ve içlerinde en çok ilgimi çeken Minho oldu. :) Daha sonra onunla takıla takıla Kore'yi keşfetmeye başladım. İlk başlarda koreli erkek aktristlere hiç bakmadım. Kızlar ilgimi çekmişti özellikle de Yoon Eun Hye. :)

Yoon Eun Hye'nin ardından Koreli erkek aktristleri araştırmaya başladım. Arkadaşımın desteklemesi ile bir kaç tane erkek görmüştüm ama ilgimi çeken olmamıştı. Aslında Minho'yu görünce '' Aaa tiplimiş.'' dedim ve hiç araştırmamıştım. Daha sonra Kim Hyun Joong ile karşılaştım. İlk görüşte aşk gibiydi. Dibim düştü diyebilirim. :D O kadar yakışıklı geldi ki gözüme onun fotoğraflarını biriktirmeye başladım. Daha sonra Kim JaeJoong , Choi Minho , Lee Minho derken bir baktım bir sürü erkek aktristle karşılaştım. Ve hepsini çok sevdim. :)
 

Koreli aktrist araştırmalarımı yaparken TRT 'de ''Düşlerimin Prensi'' adlı bir dizi gördüm. Diziyi de annemle beraber izlemiştik. O kadar çok hoşumuza gitti ki gülmekten karnıma ağrılar giriyordu bu diziyi izlerken ve ben bu diziyi kaç kez izlediğimi bile bilmiyorum baya oldu. :D Canım sıkıldıkça hep bu diziyi izler oldum. Replikleri bile ezberledim. Aslında bu diziyi izlememle Yoon Eun Hye ile yakınlaştım ve sayesinde Joo Ji Hoon gibi yakışıklı bir erkekle daha tanıştım.

Düşlerimin Prensi bittikten sonra Sarayda ki Mücevher ile tanıştım. Bu dizide ki olaylar,yemekler,kore kültürü çok ilgimi çekmişti. Gerçekten konusu ve olay örgüsü ile çok güzel bir diziydi. Baş rol oyuncusunun aşçılıktan  doktorluğa olan mücadelesi ve ameliyat yapışı gerçekten çok güzel. Kore ile tanışmamış olan arkadaşlarıma önerebileceğim bir dizi.


Böylelikle Kore ile baya içli dışlı olduk. Ve şuan Kore delisi olduğumu söyleyebilirim. Sürekli Kore Dizisi izliyorum. ve bu sayede bir sürü koreli aktristlerle tanıştım. En büyük hayalim her korecanın olduğu gibi Kore'ye gitmek. Umarım Allah kalplerinde bu umutla yaşayan bizlerin dualarını , umutlarını boşa çıkarmaz. Bu uzun Kore ile tanışma hikayemi okuduğunuz için teşekkürler. Koreli aktristler ve Kore  dizileri ile  ilgili paylaşımlarda bulunacağım. Lütfen beni destekleyin. Fighting ! :) 

2 yorum:

  1. Çingumm ^^ Yazılarının devamını bekliyorum :) Fighting!! :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür canım beklemede kal . :D

      Sil